Zaproszenie na Sympozjum

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić przedstawicieli Stowarzyszenia Rzeczoznawców Samochodowych EKSPERTMOT na VII Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”, mając nadzieje, że wydarzenie to stanie się również okazją do nawiązania współpracy z uczelnią.

Sympozjum odbędzie się w dniu 23 maja 2014 roku na Wydziale SIMR Politechniki Warszawskiej i tradycyjnie organizowane jest przez Instytut Pojazdów PW. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą „Polskie Konstrukcje Motoryzacyjne w latach 1922 – 1939”.

Honorowy patronat nad VII Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów” objęli: prof. dr hab. Jan Szmidt - Rektor Politechniki Warszawskiej, gen. bryg. Zygmunt Mierczyk - Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej, Ewa Mańkiewicz-Cudny - Prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

Sympozjum poświęcone jest historii rozwoju konstrukcji pojazdów, przybliża techniki rekonstrukcji obiektów mających znaczenie historyczne i jak co roku jest okazją do spotkania specjalistów, sympatyków starej motoryzacji oraz osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej.

Tradycyjną częścią Sympozjum jest wystawa i prezentacja pojazdów historycznych. W tym roku niezwykle ważne miejsce rezerwujemy obiektom związanym z walkami Żołnierza Polskiego w 1939 r.

Sympozjum rozpocznie sesja plenarna (godz.10), podczas której będą wygłoszone zaproszone referaty. Po niej nastąpi część posterowa, na której uczestnicy sympozjum zaprezentują swoje osiągnięcia związane z historią pojazdów oraz wiedzę dotyczącą rekonstrukcji i konserwacji. Sympozjum zakończy część ekspozycyjna (od godz. 13) na parkingu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, gdzie będą prezentowane pojazdy historyczne . Jak co roku spodziewamy się sprowadzenia rzadkich i interesujących eksponatów.

Dodatkowe informacje organizacyjne znajdą Państwo w załączonym zaproszeniu. Zachęcamy także do odwiedzania strony internetowej www.hrkp.simr.pw.edu.pl.

Mam nadzieje, że spotkamy się na Sympozjum. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Z poważaniem

prof. Mariusz PYRZ
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
SIMR, Instytut Pojazdow, tel: +48 22 234 8521 +48 725 990 598