PODSTAWY RZECZOZNAWSTWA W TECHNICE SAMOCHODOWEJ
Studium Podyplomowe

WYDZIAŁ MASZYN ROBOCZYCH I TRANSPORTU POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ

we współpracy ze

STOWARZYSZENIEM RZECZOZNAWCÓW TECHNIKI SAMOCHODOWEJ I RUCHU DROGOWEGO

zapraszają na

DWUSEMESTRALNE ZAOCZNE STUDIUM PODYPLOMOWE
PODSTAWY RZECZOZNAWSTWA W TECHNICE SAMOCHODOWEJ

Celem Studium jest przygotowanie kandydatów na rzeczoznawców oraz doskonalenie umiejętności osób posiadających takie uprawnienia w dziedzinie techniki samochodowej i ruchu drogowego.

Zadaniem Studium jest pomoc w profesjonalnym przygotowaniu ekspertyz na potrzeby organów ścigania oraz wymiaru sprawiedliwości, dotyczących identyfikacji pojazdów, oceny stanu technicznego i wyceny ich wartości, ustalaniu przyczyn i rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, wyceny kosztów napraw, metod badania i diagnozowania pojazdów itp.

Program Studium obejmuje w szczególności problematykę organizacyjno – prawną, związaną z działalnością biegłego rzeczoznawcy lub biegłego sądowego, techniczną, związaną z teorią ruchu pojazdów, mechaniką zderzeń, procesami zużycia pojazdów i ich zespołów, wymaganiami dot. materiałów eksploatacyjnych, nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych silników samochodowych, samochodów osobowych, ciężarowych i specjalnych, oceną oddziaływania pojazdów na środowisko, nowoczesnych sposobów kontroli i diagnozowania pojazdów, metodyki badań powypadkowych pojazdów z elementami badań metalograficznych, rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych z wykorzystaniem techniki symulacji komputerowej, dokumentowania wypadków i kolizji, fotogrametrii oraz zasad i metodyki opiniowania.

Na Studium mogą zostać przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia wyższej uczelni (magistra inżyniera lub inżyniera) o specjalności samochodowej lub pokrewnej. Istnieje również możliwość zakwalifikowania absolwentów wyższych uczelni o innych specjalnościach, pracujących w instytucjach związanych z techniką motoryzacyjną.

Warunkiem przyjęcia na Studium jest spełnienie kryteriów naboru, pozytywny przebieg postępowania kwalifikacyjnego, wniesienie opłaty rekrutacyjnej w wysokości 80zł do dnia 24.09.2010 r. oraz opłaty za I-szy semestr z tytułu uczestnictwa w Studium w wysokości 1800zł w terminie do 30.09.2010 r.

Okres trwania Studium: 01.10.2010 - 30.09.2011 r.

Zajęcia prowadzone są w systemie niestacjonarnym, 4 razy w ciągu semestru w dniach od piątku do niedzieli, 1 raz w miesiącu.

Zgłoszenia kandydatów przyjmuje Dziekanat Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej w terminie do dnia 24.09.2010 r.

Wymagane dokumenty:
1. podanie,
2. odpis dyplomu,
3. 2 zdjęcia.
Szczegółowych informacji udzielają:
Dziekanat Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu PP, 60-965 Poznań ul. Piotrowo 3, p.223, 2 piętro
p. Elżbieta Dworczak, tel. 61 665-23-56
oraz
dr inż. Zbigniew Rybak - sekretarz Studium, tel. 61 665-22-48, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.