Jak informowano w ostatnich numerach z roku 2009, podjęta została decyzja o zawieszeniu druku tego wydawnictwa. Począwszy od roku 2010 biuletyn „Rzeczoznawca Samochodowy” będzie wydawnictwem elektronicznym, dostępnym dla członków SRTSiRD na stronie internetowej w ramach bieżąco opłacanej składki członkowskiej, bez dodatkowych opłat. Redakcja zwraca się o współpracę w zakresie pozyskiwania materiałów do publikowania.

INFORMACJA DLA AUTORÓW

Redakcja biuletynu „Rzeczoznawca Samochodowy" zaprasza do współpracy. Jesteśmy zainteresowani wszelkimi materiałami z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego. Nadesłane teksty będą poddawane ocenie przydatności oraz recenzji i po uzyskaniu oceny pozytywnej będą publikowane. Redakcja zastrzega sobie prawo do dokonywania niezbędnych poprawek i skrótów bez ich autoryzacji.

Teksty należy dostarczać w formie elektronicznej, w edytorze Word 6.0 (lub nowszym) dla następujących ustawień: czcionka Times New Roman w rozmiarze 11, pojedynczy odstęp między wierszami, marginesy po 1cm. Na wstępie materiału należy zamieścić:

  1. imię i nazwisko autora,
  2. tytuł artykułu,
  3. zalecane krótkie wprowadzenie - streszczenie (wyróżnione czcionką bold)

Rysunki i fotografie - niezależnie od zamieszczenia ich w tekście w edytorze Word, powinny być dostarczone także oddzielnie w formie pliku graficznego, zdjęcia w formacie jpg o minimalnej wysokości/szerokości 800 pikseli, rysunki w formatach eps, cdr, ai lub dwg. Podpisy pod rysunkami i fotografiami powinny być zamieszczone w tekście. Na końcu należy podać: adres, nr telefonu, adres e-mail, oraz informacje o statusie profesjonalnym autora

Publikowane prace podlegają wynagrodzeniu autorskiemu według stawek obowiązujących w SRTSiRD za arkusz autorski.

Materiały należy nadsyłać pocztą elektroniczną - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w przypadku dużych plików na płycie CD/DVD na adres siedziby Stowarzyszenia.