W dniu 12 września 2024 roku odbyło się zebranie SRTSiRD Oddział w Poznaniu, na który został zaproszony nowo wybrany Prezes Stowarzyszenia mgr inż. Dariusz Augustyniak wraz Sekretarzem Stowarzyszenia mgr inż. Robertem Kulczykiem.

Zebranie prowadził Prezes Oddziału dr inż. Walenty Dudziak, w trakcie którego prowadzący przedstawił nowe władze SRTSiRD wybrane na Walnym Zgromadzeniu Delegatów SRTSiRD w czerwcu bieżącego roku oraz zapoznał zgromadzonych z celami na najbliższą kadencję.

Jednym z głównych punktów zebrania było odebranie przysięgi od nowo przyjętych rzeczoznawców oraz wręczenie odznak i legitymacji członkowskich przez Prezesa Stowarzyszenia wraz z Sekretarzem Stowarzyszenia a także Prezesem Oddziału.

W trakcie zebrania wręczone zostały także odznaki Godności Członka Honorowego Stowarzyszenia przyznane na Walnym Zgromadzeniu Delegatów SRTSiRD zasłużonym Kolegom z Oddziału w Poznaniu. Zaszczytu dostąpili: inż. Konrad Czwordon, mgr inż. Paweł Giżewski, mgr Eugeniusz Woszczek. Odznaki wraz dyplomami wręczył Prezes Stowarzyszenia wraz z Sekretarzem Stowarzyszenia oraz Prezesem Oddziału.

W trakcie zebrania odbyły się dwa szkolenia: „Kryteria bezpieczeństwa podczas oględzin pojazdów elektrycznych (HV)” prowadzone przez inż. Jakuba Pilcha-Pilchowicza i „Kontrowersyjny biegły sądowy, który kwestionował technologię naprawy producenta” prowadzone przez dr. inż. Walentego Dudziaka.

Całość zebrania zakończona została przedstawieniem przez Prezesa Oddziału historii Spółki „Rzeczoznawcy Motoryzacyjni” która w tym roku obchodzi 30-lecie.  Spółka "Rzeczoznawcy - MOT" została powołana z inicjatywy grupy rzeczoznawców samochodowych z Wielkopolski i wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 21 stycznia 2004 roku.